Amorebieta-Etxanoko jaiak 2018. Egitaraua

Sin título-1

KARMENAK
Uztailak 14 larunbata

09.00 Ibaizabal errekan
UMEEN ARRANTZA LEHIAKETA
Ant. Errekamendi

15:00 Zelaieta parkea
DUATLOI TXIKIA
Ant. Amorebieta-Etxanoko Triatloi taldea

18.00 Zubiondo parkea
BIZIKLETA EGUNA
Ant: Urgozo iturria txirrindulari elkartea

18:00 Zelaieta parkea
KOADRILEN ARTEKO GINKANA
Ant: Zornotzako koadrilak

22:30 Zubiondo plaza
Kontzertua
DOCTOR DESEO

24:30 Ixerbekoa
Erromeria
ZIRKINIK BEZ

24:30 Ixerbekoa
Alkoholemia Karpa

Uztailak 15 Igandea

11:30 Amorebieta IV frontoia
EMAKUMEEN II. ESKUPILOTA ETA PALA TXAPELKETA
Finalak
Ant: Erdu Pilotan

12:30 Andra Mari plaza/ Gernika plaza/ San Juan Kalea
Musika kalean
GAZTEDIKO GAITEROAK

12:30 Kalbarioa/ Euskal Herria plaza/ Harrison
Musika kalean
KITTU

12:30 Zezilia Gallartzagoitia/ Abasolo apezpiku/ Sabino Arana
Musika kalean
ALEX ETA LANDER TRIKITILARIAK

20.00 Herriko plaza
Pregoia, txupinazoa eta kalejira, Mairuek Gaztedi, Bermeo eta Amorebieta-Etxanoko, erraldoi eta buruhandien konpartsak, gaitero eta txistulariak.

20.30 Kalbarioa/ Euskal Herria plaza/ Harrison parkea
Kaleko Musika
ALWAYS DRINKING MARCHING BAND

22:00 Ixerbekoa
BELDUR BARIK GUNEA

22.00 Ixerbekoa
Kontzertua
WICKED WIZZARD
REINCIDENTES

23.00 Zubiondo parkea
Kontzertua
LOS PANCHOS

Uztailak 16 Astelehena
Goizean Larrea
KARMENGO JAIA. Meza, bertsolariak, UDABARRI dantza taldea, eta Euskal erromeria TRIKI PIU taldearekin.
Ostean Larreako landetan
HERRI KIROLAK

11.00 Herrian zehar
UDAZKEN taldearen kalejira

11.00-14:00/16:00-19:00 Nafarroa aparkalekua
UME ETA GAZTETXOENTZAKO UR PARKEA (2+ urte)

18.00 Amorebieta IV frontoia
PILOTA PARTIDA PROFESIONALAK
Agirreamalloa-Oliden vs Carregal-Ibarloza
Urrutikoetxea-Larunbe vs Bengoetxea-Albisu
Ant: Lagun Onak pilota elkartea

19:00 Zelaieta parkea
TRAFIKO ISTRIPU SIMULAKROA
Ant: Stop Accidentes

21:30 Herriko plaza
BERTSOLARIAK
Etxahun Lekue
Oihana Iguaran
Arkaitz Estiballes
Maddalen Arzallus

22:00 Zubiondo plaza
Kontzertua
ALAIN CONCEPCIÓN

Uztailak 17 Asteartea

11:00-14:00/16:00-18:00 Zelaieta parkea
UME ETA GAZTETXOENTZAKO FUTBOL3x3, BUBBLE SOCCER ETA BUNGEE BASKET

19:00 Andra Mari plaza
Antzerkia
GANSO&CIA
“Babo Royal”

20:30 Ixerbekoa
KOADRILEN ARTEKO PLAY BACK LEHIAKETA
Ant: Zornotzako koadrilak

22:00 Zubiondo plaza
Kontzertua
GUDA DANTZA
ITACA BAND

22:30 Herriko plaza
DANTZA
COMPAÑÍA MADUIXA
“Mulïer”
Umore Azoka 2017ko irabazleak

Uztailak 18 Asteazkena

11:00-14:00 Zubiondo plaza
UMEENTZAKO TAILERRAK
Ant: ASEBI

11:00-14:00 / 16:00-19:00 Zubiondo plaza
GAZTETXOENTZAKO MULTIABENTURA PARKEA (8+ urte)

19:30 Zubiondo plaza
ZUMBA

20:00 Zelaieta parkea
Kontzertua
RUPER ORDORIKA

22:00 Herriko plaza
Antzerkia
MARKELIÑE
“Chef Nature”

Uztailak 19 Osteguna

17:00 Ibaizabal erreka
KOADRILEN ARTEKO PIRAGUA JAITSIERA
Ant: Zornotzako koadrilak

18.00 UMEEN TANBORRADA
Ibilbidea: Gudari, San Pedro, Luis Urrengoetxea, Larrabide,
Karmen, Konbenio; Gregorio Mendibil, San Juan, San Miguel, Zelaieta

18:30 Amorebieta IV Frontoia
PALA PARTIDAK.
Herriko Txapelketaren finalak
Ant: Erdu Pilotan

20.00 Gernika plaza
Antzerkia
TRAPUZAHARRA
“Sefini”

22:30 Zubiondo plaza
Kontzertua
PURO RELAJO

Uztailak 20 Ostirala

13:00 Kalbario plazatik
KOADRILEN KALEJIRA
Org: Zornotzako koadrilak

15:00 Ixerbekoa
BERTSO BAZKARIA
Aitor Bizkarra
Txaber Altube
Org: Zornotzako koadrilak

17:00 Herriko plaza
ALDI BEREKO 50 XAKE PARTIDA
Ant: Club de ajedrez Zornotza

18:00 Luis Urrengoetxea kalea
ORKRESTA ELEKTROTXARANGA
Ant: Zornotzako koadrilak

20.30 Zelaieta parkea
TXISTULARIEN XIX. KONTZERTUA
Artista gonbidatua: Kutxi Romero eta AIDAE
Ant: Udazken txistu taldea

22.00 TANBORRADA
Ibilbidea: Txiki Otaegi,San Pedro, San Miguel, San Juan,
Nafarroa, Ibaizabal, Gudari, Herriko plaza

22:00 Ixerbekoa
BELDUR BARIK GUNEA

23:30 Zubiondo plaza
Kontzertua
INUN

23.30 Ixerbekoa
Kontzertua
ZEA MAYS
ADRIANA GAULTIER DJ

Uztailak 21 Larunbata

09:00 Boroa poligonoan
USAKUME TIROKETA
Ant.: Errekamendi

10:00 Zubiondo parkea
BASKET 3×3
Ant: Zornotza Saskibaloi taldea10:30 Zubiondo parkea
MARMITAKO LEHIAKETA
Ant: Zornotzako koadrilakItxaropena elikatu gaixotasun arraroengatik
Ant: Feder País Vasco

11.00 Gure Kirolak bolatokian
UMEENTZAKO BOLO TXAPELKETA
Ant: Club bolos Zornotza

12:30 Andra Mari plaza/ Gernika plaza/ San Juan Kalea
Musika kalean
URRUTIA ANAIAK TRIKITILARIAK

12:30 Kalbarioa/ Euskal Herria plaza/ Harrison
Musika kalean
GAZTEDIKO GAITEROAK

12:30 Zezilia Gallartzagoitia/ Abasolo apezpiku/ Sabino Arana
Musika kalean
KITTU

17.00 Urbano Larruzea kalea
XXXVII. XAKE TXAPELKETA
Agustín Zamakona Memoriala
Ant: Club de ajedrez Zornotza

18:00 Amorebieta IV frontoia
ZORNOTZAKO IV. MASTER KAIOLA
Finalak.
Ant: Lagun Onak pilota elkartea

20.00 Andra Mari plaza/ Gernika plaza
Kaleko Musika
IRULITXA FANFARREA

21.00 Gure Kirolak bolatokian
KARMENETAKO VIII. BOLO TXAPELKETA
An: Club bolos Zornotza

21.30 Kalbarioa/ Euskal Herria plaza
Kaleko Musika
IRULITXA FANFARREA

22:00 Ixerbekoa
BELDUR BARIK GUNEA

23.00 Zubiondo plaza
Kanp berbena
LONDON ORKESTRA

23.00 Ixerbekoa
Kontzertua
HESIAN
BATEK DAKI

Uztailak 22 Igandea

Goizean Zezilia Gallartzagoitia
BASERRITARREN AZOKA
Ant: Enba

Egun guztian
AITITE-AMAMEN JAIA: meza , aurreskua, erromeria…
Izena emateko: Nafarroa zentroa

10:00 Zubiondo parkea
AMOREBIETA-ETXANOKO VII. JAI LASTERKETA
Ant:Zornotzako korrikalariak

11.00 Amorebieta IV frontoia
EUSKAL HERRIKO HERRIARTEKO ESKU-PILOTA. TXAPELKETA Finalak.
Ant: Lagun Onak pilota elkartea

11.00 Jauregibarria
ONTZI-MODELISMOAREN ERAKUSTALDIA
Ant: Bilbo Model Club

12:00 Jauregibarria parkea
ARKU TIROKETA
Ant: Ostadar

12:30 Andra Mari plaza/ Gernika plaza/ San Juan Kalea
Musika kalean
KITTU

12:30 Kalbarioa/ Euskal Herria plaza/ Harrison
Musika kalean
AINHOA ETA ANDER TRIKITILARIAK

12:30 Zezilia Gallartzagoitia/ Abasolo apezpiku/ Sabino Arana
Musika kalean
GAZTEDIKO GAITEROAK

18.00 Zelaieta parkea
KOADRILEN ARTEKO HERRI KIROLAK
Ant: Zornotzako koadrilak

20:00 Herriko plaza
Dantzatzekoak
IRUNGO MUSIKA BANDA

22.30 Jauregibarria
SU ARTIFIZIALAK
Piroteknia Astondoa

23.00 Zubiondo plaza
Kontzertua
ZE ESATEK!

SANTANATXU!
Uztailak 27 Ostirala
MOZORRO EGUNA. KUBA!

12:00 Kalbario/Zezilia Gallartzagoitia/Gernika Plaza
BETISUA TXARANGA
Ant: Zornotzako koadrilak

18.00 Urritxe Futbol Zelaia
SDA TALDEAREN AURKEZPEN-PARTIDA
VII. Amorebieta-Etxanoko Udala Saria
Ant: Sociedad Deportiva Amorebieta

18:00 Zelaieta parkean
UMEENTZAKO PERKUSIO TAILERRA

18.30 Amorebieta IV frontoia
KARMENETAKO XI. ESKU-PILOTA TXAPELKETA
Federatuen finalak 
Ant: Lagun Onak pilota elkartea

19:30 Gane-San Miguel Kalea
EH11KOLORE

20:00 Zezilia Gallartzagoitia/ Andra Mari plaza/ Gernika plaza
Kaleko musika
SOPA LOCA

20:00 Kalbario/ Euskal Herria plaza
Kaleko musika
LOLO CALLEJO

22:00 Luis Urrengoetxea
Kaleko musika
EONIAN ELEKTROTXARANGA
Ant: Zornotzako koadrilak eta Lutaber

22.30 Zubiondo plaza
Kontzertua
HAVANA 537

zure iritzia

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.